تبلیغات
پادشاه منم - هلاکت دو فرمانده ارشد نیروهای مزدور وابسته به عربستان در یمن

هلاکت دو فرمانده ارشد نیروهای مزدور وابسته به عربستان در یمن

پنجشنبه 5 اسفند 1395 08:11 ب.ظ

 

هلاکت دو فرمانده ارشد نیروهای مزدور وابسته به عربستان در یمن • زیمنس گستر

 • هلاکت دو فرمانده ارشد نیروهای مزدور وابسته به عربستان در یمن • زیمنس گستر
  زیمنس گستر :

  معاون رئیس ستاد کل نیروهای مزدور رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به همراه فرمانده نیروهای اماراتی در یمن در حملات موشکی نیروهای انصارالله و ارتش این کشور در استان المخا به هلاکت رسیدند.

  به نوشته پایگاه خبری القدس العربی، احمد سیف الیافعی که از سوی عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن و ائتلاف متجاوز عربستان به عنوان معاون رئیس ستاد کل مزدوران یمنی فعالیت می کرد، در مخا کشته شد.

  بر اساس این گزارش، نیروهای مشترک مردمی و ارتش یمن، موفق شدند با شلیک یک موشک بالستیک به شهر بندی مخا در تنگه باب المندب، تجمع فرماندهان نظامی وابسته به نیروهای هادی و ائتلاف عربستان سعودی را هدف قرار دهند که در این عملیات ‘احمد سیف الیافعی’ و دهها نفر دیگر از فرماندهان مزدور ائتلاف عربستان به هلاکت رسیدند.

  ‘ناصر المشیب’ فرماندۀ نیروهای نظامی امارات در تجاوز به یمن نیز در این حمله کشته شده است.

  براساس این گزارش، شماری از نظامیان عربستانی و مزدوران آنان در این مکان حضور داشتند که گفته می شود، کشته یا زخمی شده اند.

  حملات موشکی نیروهای یمنی در روزهای گذشته باعث سردرگمی ارتش عربستان شده است. شامگاه شنبه نیز یگان های موشکی ارتش یمن نیروگاه برق الشقیق که بیشتر پایگاه های نظامی عربستان را پوشش می دهد با موشک بالستیک هدف قرار دادند.

  عربستان به همراه آمریکا و چند کشور دیگر عربی از ششم فروردین سال ۱۳۹۳ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.


برچسب ها: هلاکت ، دو ، فرمانده ، ارشد ، نیروهای ، مزدور ، وابسته ،