تبلیغات
پادشاه منم - دهها تروریست در موصل تسلیم نیروهای عراقی شدند

دهها تروریست در موصل تسلیم نیروهای عراقی شدند

سه شنبه 1 فروردین 1396 02:33 ق.ظ

 

دهها تروریست در موصل تسلیم نیروهای عراقی شدند

 • دهها تروریست در موصل تسلیم نیروهای عراقی شدند

  فرماندهان عراقی در بخش غربی موصل روز یکشنبه گفتند که ده ها تن از اعضا و عناصر گروه تروریستی داعش در پی در هم شکسته شدن خطوط دفاعی خود در بخش غربی، خود را تسلیم نیروهای عملیاتی کرده اند. بسیاری از تروریست ها و سرکرده های آنان متواری شده یا به هلاکت رسیده اند.

  به گزارش «شیعه نیوز»، سرلشکر ستاد ‘نجم الجبوری’ فرمانده عملیات موصل روز یکشنبه در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که ده ها تن از عناصر تروریستی داعش در بخش غربی موصل خود را تسلیم نیروهای عراق کردند.

  حیدر العبادی فرمانده کل قوای مسلح عراق اخیرا در بیانیه ای خطاب به عناصر باقی مانده داعش در موصل گفته بود که دو راه بیشتر پیش روی آنها نیست، یا خود را تسلیم کنند و قول می دهد به صورت عادلانه محاکمه شوند و یا به هلاکت خواهند رسید.

  همزمان با تسلیم شدن های عناصر تروریستی داعش، نیروهای امنیتی عراق صبح امروز یکشنبه مسوول موسوم به دفتر ‘الحسبه’ داعش را در موصل بازداشت کردند.
  براساس گزارش ها ، بخش قدیمی موصل که هم اکنون درگیری ها در آن درجریان دارد، مهمترین مکان پناه گرفتن آخرین عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش است که نیروهای عراق در حال پیشروی به عمق این منطقه هستند.

  این منطقه از شهر موصل به دلیل داشتن فرعی ها و کوچه های تنگ و باریک، شاهد درگیری ها خانه به خانه و به صورت جنگ خیابانی است و براساس اعلام فرماندهان میدانی، نیروهای امنیتی به صورت خانه به خانه در حال پاکسازی منطقه هستند.
  در این منطقه مسجد تاریخی ‘النوری’ که ‘ابوبکر البغدادی’ سرکرده گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ در آنجا ، خلافت خود را اعلام کرد ، واقع شده است و طبق گزارش ها فاصله نیروهای امنیتی عراق از این مسجد و مناره تاریخی ‘الحدباء’ فقط ده ها متر است.

  تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۳۰

  نویسنده: admin


برچسب ها: دهها ، تروریست ، در ، موصل ، تسلیم ، نیروهای ، عراقی ،