تبلیغات
پادشاه منم - جزئیات سند کمیته چهارجانبه صلح عربی درباره پرونده فلسطین

جزئیات سند کمیته چهارجانبه صلح عربی درباره پرونده فلسطین

چهارشنبه 17 شهریور 1395 01:29 ب.ظ

 

جزئیات سند کمیته چهارجانبه صلح عربی درباره پرونده فلسطین

 • جزئیات سند کمیته چهارجانبه صلح عربی درباره پرونده فلسطین

  کد مطلب: 389714

  جزئیات سند کمیته چهارجانبه صلح عربی درباره پرونده فلسطین

  تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱

  شبکه المیادین جزئیات سند کمیته چهارجانبه صلح عربی برای به جریان انداختن پرونده فلسطین و تحقق آشتی میان گروه‌های فلسطینی را منتشر کرد.

  به گزارش ایسنا، شبکه خبری المیادین به سند کمیته چهارجانبه صلح عربی متشکل از مصر، اردن، امارات و عربستان دست یافت که دربردارنده طرحی برای به جریان انداختن پرونده فلسطین با هدف تحقق آشتی میان جنبش‌های فتح و حماس و سایر گروه‌ها و حمایت از فلسطینی‌های داخل و تقویت موضع فلسطین در برابر اسرائیل است.

  براساس این طرح کشورهای مذکور برای ایجاد وحدت در جنبش فتح و حل مسائل قضایی و بازگرداندن محمد دحلان، از رهبران فتح و اتخاذ اقداماتی برای فعال سازی نهادهای سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) تلاش می‌کنند.

  به محض بسته شدن پرونده فتح و مشورت با سایر گروه‌های فلسطین نشستی دائمی در قاهره برگزار و تا زمان رسیدن به توافق آشتی ملی در سایه یکپارچه‌سازی کرانه باختری و نوار غزه تحت یک قدرت واحد و ارتش واحد این نشست‌ها همچنان در قاهره برگزار خواهد شد.

  همچنین کمیته عربی‌ای برای نظارت بر اجرای توافق‌نامه آشتی و ملزم کردن تمامی طرف‌ها به بندهای آن تشکیل شده است.

  براساس این طرح اگر توافقی حاصل نشود، اتحادیه عرب برای تحقق منافع مردم فلسطین وارد عمل خواهد شد.

  در صورتی که فلسطینی‌ها همچنان به دودستگی ادامه دهند، برخی کشورهای عربی دنبال جایگزین‌هایی برای برخورد با نزاع خواهند گشت و بر تمامی طرف‌هایی که بر سر رسیدن به توافق مانع‌تراشی کنند اعمال فشار خواهند کرد.

  در این طرح بر برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان تأکید شده و از فلسطینی‌ها خواسته شده تا برای تحت پیگرد قرار دادن اسرائیل به تمامی محافل بین المللی بروند.

  در این طرح همچنین بر تقویت حمایت مالی و معنوی کشورهای عربی از مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه، حمایت از آوارگان فلسطینی در لبنان و سوریه؛ اعمال فشار بر سازمان کار و امداد آوارگان فلسطینی (آنروا) برای عمل به مسئولیت خود و فراهم آوردن حمایت لازم از قدس و ساکنان آن و مقابله با تلاش اسرائیل برای یهودی سازی تأکید شده است.

  کلمات کلیدی : صلح عربی + فلسطین

  نظراتی كه به تعمیق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت دیگر بینندگان قرار می گیرد. نظرات حاوی توهین، افترا، تهمت و نیش به دیگران منتشر نمی شود.