تبلیغات
پادشاه منم - آرای اعلام شده توسط فدراسیون فوتبال با آرای فیفا متفاوت است!

آرای اعلام شده توسط فدراسیون فوتبال با آرای فیفا متفاوت است!

جمعه 14 آبان 1395 10:37 ب.ظ

 

آرای اعلام شده توسط فدراسیون فوتبال با آرای فیفا متفاوت است!

 • آرای اعلام شده توسط فدراسیون فوتبال با آرای فیفا متفاوت است!

  به گزارش “پرسپوکمیته انضباطی فیفا جدیدترین آرای انضباطی خود را اعلام کرد که بر این اساس فدراسیون فوتبال ایران، مربی و دو بازیکن تیم ملی نقره‌داغ شدند و کارلوس کی‌روش هم اخطار رسمی دریافت کرد.

  این رأی در حالی از سوی سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اعلام شده که سایت فدراسیون فوتبال ایران این رأی را سانسور کرده بود. رأیی که مشخص نیست به چه دلیل به صورت کامل از سوی فدراسیون فوتبال اعلام نشد و چه هدفی پشت آن بود و در پایان خبر نوشته شده بود که تنها این خبر قابل استناد است، اما قطعاً خبری که روی خروجی سایت فیفا قرار می‌گیرد قابل استنادتر از آن چیزی است که سایت فدراسیون فوتبال ایران روی خروجی‌اش قرار داده است.

  بر اساس آرای انضباطی منتشر شده از سوی کمیته انضباطی فیفا، فدراسیون فوتبال ایران به خاطر«رفتار نامناسب تماشاگران، حضور افراد غیرمسئول در زمین و بدرفتاری اعضای تیم» در دیدار ایران و قطر در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ۴۰ هزار فرانک سوئیس جریمه نقدی شد و اخطار رسمی از سوی فیفا دریافت کرد.

  همچنین فدراسیون فوتبال ایران به خاطر برگزاری مراسم مذهبی قبل بازی و بین دو نیمه، استفاده از پهپاد در جریان برگزاری مراسم و رفتار نامناسب تماشاگران (آوردن بنرهای مذهبی) در دیدار مقابل کره جنوبی در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به پرداخت جریمه نقدی ۴۵ هزار فرانک سوئیس محکوم شد و توبیخ و اخطاری رسمی دریافت کرد.

  جواد نکونام، دستیار کارلوس کی‌روش به دلیل «رفتار غیرورزشی» در دیدار ایران و قطر در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با ۶ جلسه محرومیت که ۳ جلسه آن تعلیقی و قابل‌اجرا در دوره‌ای ۱۲ ماهه است، مواجه شد. همچنین هافبک پیشین تیم ملی کشورمان به پرداخت ۲۵ هزار فرانک سوئیس محکوم شد.

  سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران هم به خاطر «رفتار غیرورزشی» در دیدار ایران و قطر در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مدت یک جلسه از همراهی تیم ملی محروم شده و باید پنج هزار فرانک سوئیس هم به عنوان جریمه نقدی بپردازد.

  احسان حاج صفی، بازیکن تیم ملی کشورمان هم همانند نکونام و آزمون به «رفتار غیرورزشی» محکوم شده و او نیز دو بازی بعدی تیم ملی را از دست می‌دهد و باید جریمه نقدی پنج هزار فرانک سوئیس هم بپردازد.

  و در نهایت کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی کشورمان به دلیل «نقض قانون ۵۷ آئین‌نامه انضباطی فیفا که داشتن رفتاری توهین‌آمیز و زیرپا گذاشتن بازی جوانمردانه است» در جریان کنفرانس خبری دیدار ایران و ازبکستان در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اخطاری رسمی دریافت کرد.


برچسب ها: آرای ، اعلام ، شده ، توسط ، فدراسیون ، فوتبال ، با ،