تبلیغات
پادشاه منم - مرگ روزانه ۴ نفر بر اثر حوادث کار در ایران

مرگ روزانه ۴ نفر بر اثر حوادث کار در ایران

دوشنبه 6 دی 1395 05:59 ب.ظ

 

مرگ روزانه 4 نفر بر اثر حوادث کار در ایران

 • مرگ روزانه 4 نفر بر اثر حوادث کار در ایران
  خبرگزاری ایسنا: مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در کشور ایران روزانه حداقل ۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند.

  محمد اصابتی در همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست در کارگاه های ساختمانی در محمودآباد اظهار کرد: تمامی دستگاه ها باید برای کاهش خسارت های وارده تلاش کنند چرا که این خسارت می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد.

  وی با اشاره به آمار کشته شدگان ناشی از حوادث کار در جهان گفت: حدود ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در سال بر اثر حوادث ناشی از کار فوت می‌کنند و در هر ۱۵ ثانیه یک حادثه ناشی از کار را در جهان داریم.

  مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در کشور ایران روزانه حداقل ۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند. سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۳ مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت برای تامین هزینه های ناشی از حوادث کار پرداخت کرده است.

  وی افزود: بخش قابل توجهی از خسارت ها که بیش از ۶۰ درصد است مربوط به کار در ساختمان است که نیاز به پیگیری جدی دارد.

  مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پزشکی قانونی، تامین اجتماعی و وزارت کار و رفاه به عنوان ۳ دستگاه مربوط به ارائه آمار هستند که آمارهای مربوط به حوادث را دارند که مرجع همه اینها وزارت رفاه و کار است و تفاوت این آمار به خاطر این است که جنس آن متفاوت است.

  اصابتی با بیان اینکه  ۵۰ درصد از اتفاقاتی که رخ می دهد مربوط به عدم نظارت است، خاطرنشان کرد: پیمانکاران و کارفرمایان مسئولیت های زیادی در تامین امنیت محیط کار دارند که اگر این امر صورت نگیرد مجازات قانونی دارد. شرایط ایمن محیط کار و آموزش صحیح از اقداماتی است که کارفرمایان باید برای کارگران خود تامین کنند.

  وی با اشاره به مشکلات موجود در فعالیت های ساختمانی خاطرنشان کرد: ضعف فرهنگ ایمنی در بین کارگران پیمانکاران و کارفرمایان در کارگاه های ساختمانی، کمبود کارگران ماهر و متصدیان دارای صلاحیت و نبود آموزش های تخصصی و فقدان تخصص در ساختمان سازی از معایب موجود در فعالیت های ساختمانی است که باید برای رفع آن تلاش شود.

  منبع

  مطلب مرگ روزانه ۴ نفر بر اثر حوادث کار در ایران در سایت بزرگ تفریحی و خبری برای تو

برچسب ها: مرگ ، روزانه ، ۴ ، نفر ، بر ، اثر ، حوادث ،